13886 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Wat zeg je als je twee Spaanse vriendinnen welkom heet?
bienvenido, -a, -os, -as = welkom
In dit geval richt je het woord tot twee vrouwen, dus gebruik je de vorm bienvenidas.
A las ocho salgo siempre un rato a la plaza.
Wat is de infinitief van salgo?
Om acht uur ga ik altijd eventjes naar het plein.
salir = uitgaan
De ik-vorm van salir is salgo.
De andere werkwoorden bestaan niet.
Welke vorm is correct: sudamericano of suramericano?
sudamericano, -a (ezelsbruggetje: denk aan de scheldnaam sudaca) /suramericano, -a = Zuid-Amerikaan; Zuid-Amerikaans
Beide vormen zijn correct maar de Real Academia (www.rae.es) geeft de voorkeur aan de meest gebruikte vorm sudamericano.
¿(Hoeveel) ........ cuestan estos jerseys?
Hoeveel kosten deze truien?
¿cuánto? = hoeveel? Cuánto wordt hier zelfstandig gebruikt en verandert daarom niet. Je schrijft het met accent in deze zin omdat het vragend is.
¿Cuántos? is 'hoeveel?' Cuánto wordt cuántos, cuántas als het bijvoeglijk wordt gebruikt voor een zelfstandig naamwoord zoals in: ¿Cuántos años tienes (hoe oud ben je)?
jersey = trui
¿cuándo? = wanneer?
De vorm quántos bestaat niet.
© 2019 - NU Beter Spaans is een initiatief van Martin van Toll Producties in samenwerking met de redactie van NU Beter Spaans |